Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλο το forum.
Θα χρειαστώ την εξαιρετική βοήθεια σας.

Αρχικά δεν ξέρω έαν γράφω στο σωστό μέρος και θα ήθελα να μεταφερθέι απο τον διαχεριστή εάν ανοίκει σε κάποια άλλη θεματική ενότητα.

Λοιπόν, έχω στα χέρια μου ένα πλήρως λειτουργικό Λαμπάτο ραδίοφωνο Philips BX350a, το παρόν ραδίοφωνο είναι από το 1955 από τον παππού μου.
Το ραδιόφωνο βρίσκεται στον σπίτι ώς διακοσμήτικό στοιχείο, έαν και είναι λειτουργικότατο αλλά είναι για συχνότητες ΜΟΝΟ μακρών και βραχέων.

Τώρα θα ήθελα να γίνει λειτουργικότατο στα Fm, για να ήχει στο σαλόνι μας και να μας θυμήζει τον παππου μας.

Από πίσω έχει κάποια inputs όπως θα δείτε στις φωτογραφίες αλλά δεν γνωρίζω την χρήση τους αλλά ούτε και τι βύσμα μπορώ να συνδέσω.









Θέωρώ σαν άσχετός που είμαι στον τομέα αυτό ότι έχω 3 επιλογές:

1)Κρατώντας την γραφική του εικόνα να αλλάξω όλα τα "σωθηκά του από ένα fm" . Αλλα τα ρυθμιστήρια δεν είναι ποτενσιόμετρα που νόμιζα έγώ πριν το ανοιξώ, αυτά απλά κινούν κάποιες συρμάτινες ντίζες.

2) Επιλογή σύνδεσης κάποιου auxilary τυπου από πίσω έαν γίνεται

3) Σύνδεση μόνο του ήχειο εσωτερικά με ένα bluetooth amplifier και να παίζω απο το κινητό με κάτι σαν αυτο: https://www.ebay.co.uk/itm/TDA7492P-...53.m1438.l2649


Ευχαριστώ για την βοήθεια σας προκαταβολικά.
Καλά χριστούγεννά!