Αγαπητοί συμφορουμίτες,

Σας ζητώ βοήθεια γιατί πνίγομαι απο καταιγισμό email εταιρειών που μου προσφέρουν απλόχερα πολλά χρήματα αν κάνω επένδυση σε Α.Π.Ε. και η Δ.Ε.Η. θα λύσει το οικονομικό πρόβλημα μου μέχρι τα βαθιά μου γεράματα...
Ανάμεσα σε όλους αυτούς τους λεβέντες σε μία χώρα που οτι δηλώσεις είσαι απο αποτυχημένοι καφετζήδες έως αρχιλογισταράδες, να μήν πώ συνεργάτης απο Γερμανία μου έλεγε πως θα στείλει 2 λεβέντες δικούς του εδώ για υποκατάστημα στην Κρήτη, γραβατωμένοι, κουστουμαρισμένοι με κλωστήτσες στις τσέπες και εμείς έτοιμοι να παραδοθούμε στο πρώτο μπράτσο όπως λέει το τραγούδι...
Εχω απορίες
Μα καλά τόσοι μηχανικοί Α.Π.Ε. πού βρέθηκαν σε μιά τόσο μικρή χώρα?
Ρε παιδιά τέτοια τεχνογνωσία κρυμμένη στα έγκατα της Ελλάδας που ήταν?
Επιβεβαιώνεται δυστυχώς το "αν στην Ελλάδα ανοίξεις ενα πρακτορείο ΠΡΟΠΟ σε ενα χωριό θα ανθίσουν χίλια δίπλα σου"
Το χρηματιστήριο δεν έβαλε σε κανέναν μυαλό?
Τα Video Club?
Ο καπνός, το βαμβάκι?
Τα θά θά θά θά?
Τι άψογος επαγγελματικός προσανατολισμός τι παιδεία είναι αυτή?
ΟΦΟΑ (όπου φυσάει ο άνεμος)
Τώρα καλλιεργούμε φωτοβολταϊκά στα χωράφια έχει καλύτερη επιδότηση?
Και στο διαταύτα ξέρει κανείς να απαντήσει με το χέρι στην καρδιά για τα παρακάτω
1. Πότε αλλάζεις μπαταρίες?
2. Τι φθορά εχουν τα φωτοβολταϊκά, οι ανεμογεννήτριες, οι τουρμπίνες, οι λέβητες βιομάζας?
3. Πότε πeθαίνουν οι Inveters?
4. Ποιός υπογράφει για εγκαταστάσεις Α.Π.Ε.?
5. Ποιός συντηρεί εγκαταστάσεις Α.Π.Ε.?
6. Πότε θα αρχίσει το σκότωμα τιμών και θα τα βρίσκουμε στο ράφι του Fast Food Α.Π.Ε market.?
Μέχρι τότε που θά αν θά υπάρξει "κάθε εμπόριο για καλό" ΤζίΠά
Νομικό πλαίσιο που να βάζει φρένο στην ασυδοσία υπάρχει?
Και μετά βρίζουμε τους δυτικούς για υποκουλτούρα και ανελέητο καπιταλισμό καλά κρασιά...και καλά να πάθουμε...
ΡΑΓΙΑΔΕΣ ΓΙΑ 2000 Χρόνια ακόμη το λιγότερο με τις υγείες μας....
Υ.Γ. Με Α.Π.Ε. δεν πρόκειτε να σχοληθώ με τπτ για να μην βρεθεί κανένας εδω μέσα και μου λέει πως θέλω να αποκτήσω και KnowHow μή χ3σw...