Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 31

Θέμα: 2012

Hybrid View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. #1
    Μέλος Το avatar του χρήστη dalai
    Όνομα
    Νίκος
    Εγγραφή
    Mar 2004
    Περιοχή
    Ξανθη
    Μηνύματα
    1.309

    Thumbs up

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nemmesis Εμφάνιση μηνυμάτων
    ρε παιδια να πω και εγω το δικο μου...
    ΚΛΑΙΝ ΜΑΙΝ ΚΟΥΚΟΥΡΟΥΚΟΥ!!!!
    το λετε και μονοι σας "αμερικανιες" αρα δεν αξιζουν σχολιασμο τους...
    οσο για προπαγανδισμους κλπ κλπ εγω τα βλεπω αυτα οπως ας πουμε οταν πας σε μια γκαλερι και βλεπεις εναν πινακα και ξαφνικα ξεκιναει ενας να αναλυει τον πινακα και μιλαει 2ωρες για 300 πραγματα που ηθελε να τονισει ο ζωγραφος ενω στην ουσια μπορει ο ζωγραφος απλα να ηθελε να δει τα βιζακια την υποφενομενης και ετσι την εστισε και την χαζευε...
    αρα τι σκατα περιμενετε απο ταινιες του χολιγουντ? επιχειρηση δεν ειναι? ε οτι πουλαει αυτο θα δωσει... λετε που ειναι μανιώδης τοποτηρητής της νομιμότητας το FBI... ε και τι σκατα περιμενατε απο μια αμερικανια φτιαγμενη για "αμερικανακια"? να δειχνει τους ταλιμπαν που θελουν να κρατησουν την χωρα τους...

    δεν μπορειται να καταλαβεται οτι ειναι απλα μια επιχειρηση που εχει σκοπο το κερδος και οχι την πνευματικη διευρινση του κοσμου... κατανταει γελιο οι πιο σοφοι ας το πουμε να σχολιαζουν με τοσο εντονο τροπο ΞΑΝΑ και ΞΑΝΑ σε καθε παραγωγη...

    και στο κατο κατο ειναι κριμα οταν πας να δεις μια ταινια (ειδικα οταν αυτη ειναι χολιγουντιανη) να σκεφτεσε για προπαγανδες κλπ κλπ... 2ωρες ειναι... πας να καθαρισει το μυαλο απο την πραγματικες και ουσιαστηκοτερες προπαγανδες προβληματα που εχουμε εξω απο την κινηματογραφο...

    ας πουμε οταν ειχα δει το τρανσφορμερς μετα το τελος της ταινια ενας φιλος σχολιασε την διαφημιση της camaro.. ε του λεω αν απο ολη την ταινια αυτο θυμασε εισαι για λυπηση, κανονικα επρεπε να θες να πας να βρεις την κοπελα σου μετα απο το μινακι της πρωταγονιστριας...

    υγ... μια παμε να βγαλουμε νοημα εκει που δεν υπαρχει...
    καληνυχτα παω σπιτι για νανι..
    +1 ...........

    0 Not allowed! Not allowed!
    "Αν εισαι ηλεκτρονικος, μπορεις να κανεις τα παντα!!"

  2. #2
    Μέλος Το avatar του χρήστη The Professor
    Όνομα
    A
    Εγγραφή
    Oct 2008
    Περιοχή
    Greece
    Μηνύματα
    441

    Προεπιλογή

    Κατι ασχετο (δεν ειμαι ακροδεξιος ουτε τιποτα ακραιο) απλα μια ερωτηση , τις ενωμενες πολιτειες της αμερικης τις διοικουν Εβραιοι ισχιροι οικονομικα ή αυτα που εχω ακουσει κατα καιρους ειναι μπαρουφες?

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #3
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    βαιος
    Εγγραφή
    Nov 2009
    Περιοχή
    Λαρισα
    Μηνύματα
    17

    Προεπιλογή

    το θεμα ειναι φιλε για να πουλαει τις αμερικανιες του σημαινει οτι εχει καλλιεργησει εδαφος στις συνηδισεις των περισσοτερων μας , και αντι να χλευαζουμε .............σηκωνομαστε και χειροκροτουμε ενω τηννιδια μερα ημασταν στην πορεια πολυτεχνειο ----αμερικανικη πρεσβεια............οξυμωρο εεε!!...............η αλοτριωση των αξιων πετυχε........μαμα αμερικη υποδεξου τα ευρωπαικα παιδια σου..........

    μηπως και με την eurovision ετσι δεν εγινε........ο θεσμος αυτος δημιουργηθηκε απο τα ευρωπαικα κρατη για την υπερασπιση απο τον αμερικανικο βομβαρδισμο (μουσικα εννοω)
    και τελικα γιναμε σαν και αυτους...........στελνουμε το κ(ρ)ουβα με αγγλοαμερικανικο στοιχο να εκπροσωπησει την Ελλαδα του Ελυτη, του Χατζηδακη, ............και οπως ελεγε ο συχωρεμενος Αυλωνιτης ..........που παμε ρε.......που παμε............

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #4
    Μέλος Το avatar του χρήστη Nemmesis
    Όνομα
    Παναγιωτης
    Εγγραφή
    Jun 2006
    Περιοχή
    Πτολεμαιδα
    Μηνύματα
    3.299

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vaios Εμφάνιση μηνυμάτων
    το θεμα ειναι φιλε για να πουλαει τις αμερικανιες του σημαινει οτι εχει καλλιεργησει εδαφος στις συνηδισεις των περισσοτερων μας , και αντι να χλευαζουμε .............σηκωνομαστε και χειροκροτουμε ενω τηννιδια μερα ημασταν στην πορεια πολυτεχνειο ----αμερικανικη πρεσβεια............οξυμωρο εεε!!...............η αλοτριωση των αξιων πετυχε........μαμα αμερικη υποδεξου τα ευρωπαικα παιδια σου..........
    το χειροκροτιμα στο θεατρο και στο κινηματογραφο ειναι καπως οπως οταν κανουμε τον σταυρο μας στην εκλησια... αν προσεξεις πολλοι δεν ξερουν ποτε πρεπει να κανουν τον σταυρο τους και κοιτανε ποτε θα σταυτοκοπιθει καμια γρια για να το κανουν και αυτοι...
    εγω ας πουμε δεν χειροκροτω ποτε στην κινηματογραφο γιατι απλα μου φενεται χαζο... το πανι θα χειροκροτισω? επισης μου ετυχε να δω καποιους να χλευαζουν μετα το τελος τις ταινιας... ε και αυτο γελιο δεν ειναι? πανε τα χρονια που ο κινηματογραφος ηταν ψυχαγωγικος (με την κυριολεκτικη εννοια) και εφτασε στο σημειο να ειναι απλα διασκεδαση... οποτε δεν ειναι δικαιο να τον κρινουμε για την ποιοτητα του οταν τα κριτιρια παραγωγης του ειναι ποσοτικα...
    πιο πολυ θα μου αρεσε να ακουσω σχολια και αποψεις για το τι θελει να πει και τι μηνυματα να περασει ο λαζοπουλος παρα για μια ταινια

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vaios Εμφάνιση μηνυμάτων
    μηπως και με την eurovision ετσι δεν εγινε........ο θεσμος αυτος δημιουργηθηκε απο τα ευρωπαικα κρατη για την υπερασπιση απο τον αμερικανικο βομβαρδισμο (μουσικα εννοω)
    και τελικα γιναμε σαν και αυτους...........στελνουμε το κ(ρ)ουβα με αγγλοαμερικανικο στοιχο να εκπροσωπησει την Ελλαδα του Ελυτη, του Χατζηδακη, ............και οπως ελεγε ο συχωρεμενος Αυλωνιτης ..........που παμε ρε.......που παμε............
    για μενα θα ηταν ντροπη για τον Χατζηδακη αν τον στελναμε στην ευροβισιον... ειναι απλα ενας εμπορικος διαγωνισμος... δεν του αξιζει τπτ παραπανο απο τον ρουβα και την καλομοιρα...

    και στην ελλαδα πιστευω εχουμε πολλα αλλα να λυσουμε πρωτα πριν σχολιαζουμε αυτα τα ασημαντα... μην γινομαστε σαν τις νοικοκυρες που ολη μερα πλενουν την βεραντα τους για να τις λενε καθαρες και το σπιτι μεσα ειναι μπουρδελο απο τα απλιτα και ασιδεροτα...

    0 Not allowed! Not allowed!
    φανατικος αντιαεικινηστης....
    δεν επιτρεπω την εξελιξη γιατι εχω πετρελαια...

  5. #5
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    βαιος
    Εγγραφή
    Nov 2009
    Περιοχή
    Λαρισα
    Μηνύματα
    17

    Προεπιλογή λαζοπουλος....μμμμ!

    ενα ακομα σημειο των καιρων.........δηλ δεν μας αφτανε η πετρουλα αποκτησαμε και τον παπαρα........τι να πω........φιλε Νεμεσις οσο αφηνουμε το σκουλικι να μας τρωει τοσο αδειαζουμε και στο τελος δεν μενει παρα μονο η κουφαλα .......και απο κουφαλες γεματη το δασος οποτε ασε μην ψαχνεις το δεντρο, καπου εκει ειναι...........σκεψου μονο πως εχουμε φτασει σε σημειο να τρωμε τα σκουπιδια της τηλεορασης και δεν μας ενοχλει καθολου.....ειναι ακριβως σαν να παμε για πικ νικ σε μια χωματερη και η δισωδια μας αφηνει αδιαφορους........

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #6
    Μέλος Το avatar του χρήστη Nemmesis
    Όνομα
    Παναγιωτης
    Εγγραφή
    Jun 2006
    Περιοχή
    Πτολεμαιδα
    Μηνύματα
    3.299

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vaios Εμφάνιση μηνυμάτων
    ενα ακομα σημειο των καιρων.........δηλ δεν μας αφτανε η πετρουλα αποκτησαμε και τον παπαρα........τι να πω........φιλε Νεμεσις οσο αφηνουμε το σκουλικι να μας τρωει τοσο αδειαζουμε και στο τελος δεν μενει παρα μονο η κουφαλα .......και απο κουφαλες γεματη το δασος οποτε ασε μην ψαχνεις το δεντρο, καπου εκει ειναι...........σκεψου μονο πως εχουμε φτασει σε σημειο να τρωμε τα σκουπιδια της τηλεορασης και δεν μας ενοχλει καθολου.....ειναι ακριβως σαν να παμε για πικ νικ σε μια χωματερη και η δισωδια μας αφηνει αδιαφορους........
    μαζι σου... απλα εγω αλλου αλλου θελω να εστιασω... στο οτι η τηλεωραση κλπ κλπ δεν ειναι πλεων τροφη... αλλα ενας τροπος να περασει η ωρα...
    τον λαζοπουλο απλα το ανεφερα προσπαθοντας να τονισω οτι ποιο μεγαλη σημασια εχει να σχολιαζουμε αυτους που αμεσα σχολιαζουν πολιτηκες και οχι να βγαζουμε ζουμια απο ταινιες κλπ κλπ που οτι κανουν το κανουν ποιο εμεσα...

    0 Not allowed! Not allowed!
    φανατικος αντιαεικινηστης....
    δεν επιτρεπω την εξελιξη γιατι εχω πετρελαια...

  7. #7
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    βαιος
    Εγγραφή
    Nov 2009
    Περιοχή
    Λαρισα
    Μηνύματα
    17

    Προεπιλογή

    φιλε νεμεσις ........και το πνευμα εαν δεν τραφει ....παιθαινει.........αλλα ακομα και οταν τρεφεται με τοξικα , σκουπιδια κτλ......δηλητιριαζεται

    0 Not allowed! Not allowed!

Παρόμοια Θέματα

  1. ΕΚΘΕΣΗ ELECTROTEC 4-7 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012
    By Hulk in forum Ειδήσεις
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-08-12, 17:39
  2. <<H_A_M_F_E_S_T__2_0_1_2__A_T_H_E_N_S>> 9 & 10 Ιουνίου 2012
    By radioamateur in forum Ραδιοερασιτεχνισμός
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-06-12, 21:48
  3. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-05-12, 17:55
  4. Ευχες για το 2012
    By StukiTR in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-12-11, 00:16
  5. 2012 planet x
    By johny16 in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-08-08, 09:00

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας