Σελίδα 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 60

Θέμα: FM Transmitter σε κινητό Nokia!!!!!

  1. #11
    Μέλος
    Όνομα
    Νίκος
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    231

    Προεπιλογή

    οι μικροπομποί FM για χρήση στο αυτοκίνητο σε mp3 players κυκλοφορούν χρόνια στην αγορά και δεν είναι παράνομοι, επιτέλους τους ανακάλυψε και ο billos1989 τώρα που μπήκαν και σε κινητά.

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #12
    Μέλος Το avatar του χρήστη lynx
    Όνομα
    Л3F73R15
    Εγγραφή
    Jun 2006
    Περιοχή
    10km Perimetrically
    Μηνύματα
    2.042

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από billos1989 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εκπεμπει σε ολη την μπαντα και επιανε πεντακαθαρα σ'ολο το σπιτι.....δηλαδη συγνωμη αυτο δν ειναι παρανομο????

    ...

    το ειχα θεσει σαν ερωτημα και η απαντηση ηταν απαγορευεται η εκπομπη οση και αν ειναι η εμβελεια...και οι πειραματισμοι απαγορευονται....ηταν κατηγορηματικοι οι δικαστες!!!!!σας ακουω κυριοι νομιμοφρονες εδω μεσα!!!!με συγχωρειται για το ειρωνικο μου υφος αλλα νευριαζω με ορισμενα θεματα περι νομιμοτητας!!Καλημερα σας!!!
    Αν σου ειπαν οι δικαστες οτι ειναι παρανομο...τοτε ειναι παρανομο... λογικα δεν υπαρχει πιο εγκυρη αποψη..

    επειδη ο πομπος FM ειναι απλος ενα feature του κινητου, οπως ειναι το bluetooth οπως και το ραδιοφωνο.. πιθανον να μην εχει ασχοληθει καποια υπηρεσια με μια τετοια λεπτομερια και ισως αργοτερα αν γινει ιδαιτερα γνωστο το θεμα υπαρξης πομπου να τεθει θεμα και να ασχοληθουν.

    τελος δεν πολυ καταλαβαινω τα περιεργα σχολια ορισμενων για τον billos1989, εφοσον ρητα του ειπαν οι δικαστες οτι του ειπαν...λογικο δεν ειναι να ρωταει τωρα τους νομιμοφρονες?

    Αν θελεις με PM ή και εδω πεσμου τι εγινε με το δικαστηριο σου..

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #13
    Μέλος Το avatar του χρήστη Γιώργος 231
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη /
    Μηνύματα
    1.222

    Προεπιλογή

    Η κατοχη πομπων δεν ειναι παρανομη ! ! ! !
    (βλεπε δικαιωση "βασιλη" το παλια το χρονια)

    Παρανομη ειναι η εκπομπη. (δυστυχως)

    βεβαια, αν σου ελθουν απο καταγγελια, και σου βρουν πομπους και κεραιες, πρεπει εσυ να δικαιολογισεις γιατι τους εχεις, και το πιο πιθανο ειναι να την φας.

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #14
    Μέλος Το avatar του χρήστη billos1989
    Όνομα
    Βασιλης
    Εγγραφή
    Aug 2004
    Περιοχή
    απο ταρατσα σε ταρατσα!
    Μηνύματα
    435

    Προεπιλογή

    Aρχικα να πω οτι ειναι δεκτες οι ειρωνιες και τα πικροχολα σχολια προς εμενα διοτι με αναλογο υφος ξεκινησα και εγω την κουβεντα...ειμαι μελος σε αυτο το site μια 5αετια...το τι εχω ακουσει για το οτι ειχα παρανομο σταθμο δεν λεγεται...δεν με ενδιαφερει φιλε μου nveli αν κυκλοφορουν χρονια...το ξερω πολυ καλα και δεν περιμενα απο σενα να το μαθω απλα αλλο να κυκλοφορουν αποκλειστικα μικροπομποι και αλλο να ειναι και ενσωματωμενοι σε μια συσκευη κινητου....το αν η εμβελεια του ειναι 50cm η 5χλμ ποσος με ενδιαφερει...την απαντηση που πηρα απο τους εκπρωσοπους του νομου οι οποιοι με δικασαν σας την εδωσα!!!!!!δεν τα εχω με τη νοκια....τα εχω με το κρατος και με ορισμενους εδω μεσα που θελουν να τηρουν το γραμμα του νομου χωρις στην ουσια να ξερουν και οι ιδιοι τι σκατα λεει αυτος ο νομος..δηλαδη εγω με ενα νοκια ν85 ειμαι πειρατης????????σιγουρα ειμαι!!!!!!!!!

    0 Not allowed! Not allowed!
    Να ναι καλα ο ηλιος και η ενεργεια που προσφερει...photovoltaic rulez!!

  5. #15
    Μέλος Το avatar του χρήστη lynx
    Όνομα
    Л3F73R15
    Εγγραφή
    Jun 2006
    Περιοχή
    10km Perimetrically
    Μηνύματα
    2.042

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από billos1989 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aρχικα να πω οτι ειναι δεκτες οι ειρωνιες και τα πικροχολα σχολια προς εμενα διοτι με αναλογο υφος ξεκινησα και εγω την κουβεντα...
    ρεσι βασιλη τι λες?! μου φενεται τα ζητας να τα ακους...

    τι μεμπτο θεωρεις οτι ειπες στο προτο σου ποστ?

    διαβασες τι εξηγηση δινω εγω στο ερωτημα σου?

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #16
    Μέλος Το avatar του χρήστη jimk
    Όνομα
    dimitris
    Εγγραφή
    Sep 2004
    Περιοχή
    space
    Μηνύματα
    829

    Προεπιλογή

    billos1989 σε επιασαν με παρανομο σταθμο μπορεις να μας πεις λεπτομερεις ?ποσο προστημο εφαγες?

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #17
    Μέλος Το avatar του χρήστη weather1967
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Sep 2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.756

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Γιώργος 231 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η κατοχη πομπων δεν ειναι παρανομη ! ! ! !
    (βλεπε δικαιωση "βασιλη" το παλια το χρονια)

    Παρανομη ειναι η εκπομπη. (δυστυχως)

    βεβαια, αν σου ελθουν απο καταγγελια, και σου βρουν πομπους και κεραιες, πρεπει εσυ να δικαιολογισεις γιατι τους εχεις, και το πιο πιθανο ειναι να την φας.
    Βρέ Γιώργο αν η κατοχη δεν ειναι παρανομη ,τοτε γιατι να την φάς ? .Αλλά τι δικαιολογια θα πει καποιος ? τους φτιαχνω ετσι και τους εχω για να τους βλεπω ? Αν δεν βγαινεις στην μπαντα δεν θα σε ενοχληση καποιο ραδιογωνιομετρο ,αλλα αν πει καποιος πηγαινετε στο σπιτι του ταδε και θα βρειτε πομπους και κεραιες και πανε και τα βρουνε δεν θα την φαει ο κατοχος ?
    Εστω και αν πει οτι τους φτιαχνω ετσι για το κεφι μου για να τους βλεπω δεν εκπεμπω.

    Οσο για το αλλο με το κινητο ,καταλαβα παιδια την χρησιμοτητα του ειναι για τα ΜP3 .Εκει αν δεν κανω λαθος ο πομπος παιζει με 1-5 mW για 1-3 μετρα ,νομιζω παντα νομιζω δεν ειμαι σιγουρος ,οτι αν ειναι μια ισχυ τοσο χαμηλη για 1-3 μετρα να μην υπαρχει νομικο προβλημα.Αλλα και παλι δεν ειμαι σιγουρος υποθεση κανω.
    Υποθετω η εταιρια με πληθωρα εξαγωγών οτι το εχει ψαξει νομικα το θεμα ,και εχει παρει το οκ.Για μια τοσο μικρη ισχυ και εμβελεια.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη weather1967 : 08-09-09 στις 21:15

  8. #18
    Μέλος Το avatar του χρήστη KOKAR
    Όνομα
    Κωστας
    Εγγραφή
    Dec 2005
    Περιοχή
    Αργυρουπολη
    Μηνύματα
    6.904

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim.ni Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολλά λόγια για το τίποτα θα πω εγώ! Ελευθερία θα πει να κάνεις ότι
    γουστάρεις χωρίς να παραβιάζεις την ελευθεριά του άλλου.
    Ο μόνος λόγος που υπάρχει αυτός ο "πομπός" είναι για "ασύρματη σύνδεση"
    του καταλόγου mp3 του κινητού με
    το hi-fi του σπιτιού η του αυτοκινήτου.
    Και φυσικά με εμβέλεια ένα μέτρο δεν μπορείς να ενοχλήσεις ούτε το ραδιόφωνο του γείτονα. Ποιο εύκολο είναι να σου κάνει μήνυση ο γείτονας
    γιατί εκπέμπει το κινητό σου την ώρα που μιλάς και του καις τα λίγα εγκεφαλικά κύτταρα που του έχουν μείνει πάρα για το FM του μισού μέτρου!!
    Τι δεν καταλαβαίνετε??

    http://www.ptm-sat.gr/product_info.php?products_id=71
    http://www.microsoft.com/windowsxp/u...p_04dec13.mspx
    http://www.arkon.com/fmtransmitter.php
    Amazon.com: Sony DCC-FMT3 Car FM Stereo Transmitter: Electronics
    κτλ
    υγ:οι νόμοι θα είναι πάντα πίσω απ την τεχνολογία
    Ακριβώς αυτός είναι ο σκοπός του μικρο πομπού.......
    αντί να έχεις 2 ψιψιψινια έχεις μονο ένα !!!

    0 Not allowed! Not allowed!
    Όλα είναι δρόμος.....

  9. #19
    Μέλος Το avatar του χρήστη xifis
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Μηνύματα
    588

    Προεπιλογή

    ο νομος δε μπορει να προβλεπει το καθε τι.στη προκειμενη περιπτωση τα 1-2 μετρα που εκπεμπει το τηλεφωνο δεν μπορει να θεωρηθει πειρατεια!να εβγαζε 1KW το τηλεφωνο -λεμε τωρα- να το κουβεντιασουμε.αλλα ο αλλος λεει οτι μεχρι 50 cm πιανει!ελεος δηλαδη,την παλευετε?σορρυ για το υφος μου αλλα την τριχα την καναμε τριχια...

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #20
    Μέλος Το avatar του χρήστη billos1989
    Όνομα
    Βασιλης
    Εγγραφή
    Aug 2004
    Περιοχή
    απο ταρατσα σε ταρατσα!
    Μηνύματα
    435

    Προεπιλογή

    ωραια...θελεις να ανοιξω το κινητο να βρω τον μικροπομπο που εχει(δν σου λεω οτι μπορω εγω αλλα σιγουρα γινεται) και συνδεοντας μια σειρα κατευθυνομενων διπολων πανω του να σου δωσω αρκετα μετρα εμβελειας?>??????αλλα πειρατης δεν θα ειμαι ε????μας δουλευετε βραδυατικα?????και στο κατω κατω αφου ο νομος δεν προβλεπει το κεθετι τοτε ειναι πολυ ξεκαθαρος οταν λεει απαγορευεται οπουδηποτε ειδους εκπομπη στο ραδιοφασμα ανεξαρτητου ισχυος!!η μηπως οχι????ας μας που εκεινοι που ξερουν να μαθουμε και εμεις τι στο δι@ολο παιζεται μ'αυτον τον νομο!!!!!!!!!!!!!!!

    0 Not allowed! Not allowed!
    Να ναι καλα ο ηλιος και η ενεργεια που προσφερει...photovoltaic rulez!!

Σελίδα 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. fm transmitter
    By tasarasch in forum Γενικά
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-09-17, 08:19
  2. Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-01-12, 00:13
  3. transmitter LW
    By adamas1 in forum Ταλαντωτές
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-02-09, 01:00
  4. αναβαθμίσεις για nokia κινητά
    By makis_d in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-03-06, 10:04

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας