Καλησπερα και παλι. Τελικα δεν θα βάλω solar πανω στο ρομποτακι και ο τηλεχειρισμός του θα γίνει με κλήση απο κινητό σε κινητό. Το 2ο κινητό 8α είναι επάνω συνδεδεμένο με το Boe-Bot. Θα γίνει ο τηλεχειρισμός με Dual-tone multi-frequency (DTMF) για πολυ μεγάλη εμβέλεια τηλεχειρισμού. Απλα δεν ξερω άμα θα είναι επαρκείς οι θύρες του BStamp του Boe-Bot. Διότι εκτος του ολοκληρωμένου για την αποκωδικοποίηση του DTMF θέλω να έχει επάνω και 2 δεκτες/εκπομπούς υπερύθρων αλλα και 2 τουλάχιστον φωτοαντιστάσεων για κάποιες λειτουργίες του. Απο ότι είδα έχει 16 θύρες ο μΕ. Οι 4 νομιζω οτι είναι αποκλειστικά για κινητηράκια. 4 θέλω για υπέρυθρες('η 2 μονο για να "βλέπει" μπροστά) 2 για τις φωτοαντιστάσεις, αλλα δεν γνωρίζω ποσες ακόμα θέλει για τον τηλεχειρισμό του απο το κινητό τηλέφωνο. Εχει ασχοληθεί κανείς με το Dual-tone multi-frequency; Έχω δεί 1-2 σχηματικά με αυτο και πολυ φοβάμε οτι 8έλει τουλαχιστον 8 για να μεταφέρει σαν ψηφιακή λέξη τον τόνο που παράγεται για να κανει μια λειτουργία. Ευχαριστω!!